Wczytuję dane...
Henna brwi

Henna brwi

Henna to z jeden z najpopularniejszych, naturalnych środków koloryzujących pochodzenia roślinnego, służący do barwienia skóry i włosów. Od wieków powszechnie wykorzystywana w kosmetologii. Farbowanie brwi za pomocą henny pozwala błyskawicznie je przyciemnić, co więcej, nadać brwiom pożądany, atrakcyjny kształt.

Henna - bezpieczny środek do farbowania brwi

Henna brwi to niezwykle prosty zabieg, który powszechnie jest wykonywany w gabinetach kosmetycznych, ale przy odrobinie wprawy można go również wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w hennę do brwi. Oferujemy szeroki wybór kolorów henny, jak również formy, w jakiej jest ona sprzedawana. Wciąż najpopularniejsza jest henna w proszku, którą przed użyciem należy wymieszać z odrobiną wody utlenionej. Coraz częściej można także kupić gotową hennę w formie kremu czy też żelu, który nakłada się na brwi czy rzęsy.

Prosty zabieg koloryzacji brwi

Przed wykonaniem henny brwi warto wykonać test uczuleniowy. Niewielką ilość barwnika nakładamy na skórę i jeśli po 24 godzinach nie nastąpi reakcja alergiczna, można rozpocząć zabieg. Okolicę brwi zabezpieczyć należy tłustym kremem czy też wazeliną. Pozwoli to uniknąć zafarbowania nieowłosionej partii skóry.

Gotową hennę lub wcześniej przygotowaną jej mieszankę nakłada się na włoski brwi przy pomocy patyczka kosmetycznego lub innego, wygodnego w użyciu przyboru, uważając, aby nie wyjść poza linię włosków.  Hennę pozostawia się na brwiach na 5-10 minut, ale należy pamiętać, że im dłużej przebiegać będzie koloryzacja, tym uzyskany efekt będzie intensywniejszy.

Po upływie wymaganego czasu zmywamy hennę z brwi płatkiem kosmetycznym zwilżonym ciepłą wodą. Zafarbowane brwi regulujemy do pożądanego kształtu i nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się uzyskanym efektem, który zwykle utrzymuje się na brwiach przez około dwa tygodnie. Oczywiście jeśli nie mamy wprawy w samodzielnym farbowaniu brwi henną, lepiej zabieg ten powierzyć kosmetyczce, która profesjonalnie go wykona.

Pozostałe zabiegi