Wczytuję dane...
Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1 (rzęsy 1:1 zagęszczanie)

Przedłużone rzęsy 1:1 to sposób na prawdziwie magnetyzujące spojrzenie, a jednocześnie naturalny efekt. To zabieg, który pozwoli wydłużyć i podkręcić rzęsy - co podkreśli Twoje spojrzenie. Sztuczne rzęsy pozwolą zaoszczędzisz mnóstwo czasu na makijaż.

Zobacz o czym będziesz mogła przeczytać w tym artykule:

Zobacz również jak będzie wyglądać taki zabieg oraz jego efekt przed i po:

 

Na czym polega przedłużanie rzęs metodą 1:1?

Zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1 to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych na rzęsach. Polega on na doklejaniu rzęs sztucznych, do rzęs prawdziwych. Dzięki temu wyglądają one na zdrowsze i bardziej gęste.

Przedłużone rzęsy metodą 1:1 gwarantują efekt tajemniczego i przyciągającego spojrzenia, od którego trudno oderwać wzrok. Zabieg ten musi być wykonywany z należytą dokładnością. Doklejanie rzęs syntetycznych do rzęs prawdziwych (w proporcjach 1:1 - stąd nazwa zabiegu).

Efektami tej metody są:

 • Zagęszczenie rzęs,
 • Wydłużenie,
 • Przyciemnienie,
 • Optyczne wydłużenie kącików oczu,

Rzęsy sztuczne dobierane są w taki sposób, aby jak najlepiej dopasować się do rzęs naturalnych. Jest to kwestią indywidualną, dlatego każdy Klient powinien być traktowany indywidualnie. Po wyborze i dopasowaniu rzęs syntetycznych, przykleja się je do rzęs naturalnych.

Jak wygląda zabieg doklejania rzęs krok po kroku?

Zabieg przedłużania rzęs jest dość prosty. Jak to dokładnie wygląda? Najpierw kosmetyczka zabezpiecza specjalną taśmą i/lub płatkami dolne rzęsy, aby nie sklejały się z górnymi. Do każdej naturalnej rzęsy, doklejana jest syntetyczna, a zabieg kończy rozczesanie rzęs i usunięcie taśmy z rzęs dolnych – a jak to wygląda szczegółowo? Co należy robić krok po kroku?

 • Krok 1. Zastosuj ochronę pod oczami
  Podczas nakładania ochronnych plastrów pod oczy, należy unikać umieszczania ich zbyt blisko oka. Powinny one być umieszczone pod dolnymi rzęsami, około 3-4 milimetrów od dolnej linii rzęs.
 • Krok 2. Wybierz przedłużenia
  Zawsze używaj co najmniej trzech różnych długości rzęs syntentycznych o długości od 6 mm do 14 mm. Można również stosować zestawy rzęs 8 mm, aby uniknąć sztucznego efektu.
 • Krok 3. Pick-up
  Rozłóż rzęsy na podkładce, aby umożliwić szybki odbiór przedłużek. Sztuczna rzęsa powinna być ustawiona pod kątem 90 ° w stosunku do prostej pęsety w celu szybkiego i dokładnego nałożenia.
 • Krok 4. Dip
  Zanurz rzęsę w kleju - upewnij się, że na jej spodzie znajduje się wystarczająca ilość kleju. Przed nałożeniem należy usunąć wszelki nadmiar.
 • Krok 5. Izoluj i przesuwaj
  Izoluj naturalne rzęsy za pomocą prostej (rzadzej zakrzywionej) pęsety. Trzymając rzęsę, przeciągnij ją wzdłuż naturalnej linii rzęs. Posmaruj naturalne rzęsy klejem od 0,5 do 1 mm do powieki.
 • Krok 6. Ustawienie
  Rzęsy powinny być skierowane do góry i równolegle do innych rzęs bez żadnych perełek kleju. Nie dotykaj ich zaraz po ustawieniu. 
 • Krok 7. Oddzielnie
  Żadne sztuczne ani naturalne rzęsy nie powinny być ze sobą sklejone. Użyj pęsety, aby oddzielić wszelkie rzęsy od siebie. W razie potrzeby chwyć i rozdziel je w sposób poziomy - najlepiej zrobić to, gdy klej jest suchy, ale nie w pełni utwardzony. Nigdy nie ciągnij w kierunku pionowym oraz nie naprężaj naturalnych rzęs. Powtarzaj aż do osiągnięcia zadowalającego efektu.
 • Krok 8. Suszenie
  Kiedy wszystkie naturalne rzęsy mają swoje syntetyczne odpowiedniki, nadszedł czas, aby wysuszyć nowo zrobione rzęsy - rób to przez kilka minut. Rozpyl wodę destylowaną (lub użyj nano rozpylacza), ponownie osusz przez około trzy minuty i przeprowadzić ostatnią serię rozdzielania, aby zapewnić oku doskonały efekt.

Pamiętaj o tym, aby uważać na produkty posiadające w swoim składzie tłuszcze. Takich produktów nigdy nie należy używać w zestawieniu ze sztucznymi rzęsami!

Czy zagęszczanie rzęs metodą 1 do 1 niszczy naturalne rzęsy? Czy jest to bezpieczne?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od Ciebie i od tego czy do wykonania zabiegu wybierzesz dobry salon i specjalistę lub czy powierzysz swoje rzęsy  osobie bez doświadczenia.

Powszechnie uważa się, że przedłużone rzęsy metodą 1:1 nie mają negatywnego wpływu na stan naturalnych rzęs. To wszystko oczywiście przy założeniu, że oddajesz się w ręce specjalisty/ki - osoby doświadczonej, która posiada odpowiednie umiejętności, tego typu zabiegi wykonuje od dawna i ma dobrą renomę.

Istotnym są także materiały wykorzystywane do przedłużania rzęs. Nie ma tutaj mowy o użyciu zamienników lub materiałów gorszej jakości. W trosce o najlepszy stan rzęs Klientek, nie może być mowy o nieprofesjonalnych zachowaniach – wybieraj tylko sprawdzone salony, znane i o dobrej renomie!

 

Pamiętaj, że zabieg wykonany w sposób nieprofesjonalny grozi poważnym uszkodzeniem rzęs!

 

Jak często należy uzupełniać doklejone rzęsy? Jaka cena?

Rzęsy syntetyczne należy uzupełniać na bieżąco. Są one podatne na wypadanie i dla zachowania efektu, najlepiej jest uzupełniać je nie rzadziej niż co 4 tygodnie.

Bardzo ważnym jest regularne uzupełnianie sztucznych rzęs po zabiegu przedłużania metodą 1:1. Ceny zabiegów uzupełniających w tym przypadku to koszt około 200 złotych.

 

Jak dbać o rzęsy doczepione metodą 1:1?

Rzęsy przedłużane metodą 1:1 nie wymagają specjalnego traktowania. Są bardzo łatwe w utrzymaniu.

Rzęsy doczepiane metodą 1:1 wystarczy myć wodą (przy okazji mycia twarzy). Warto też pamiętać o piance do rzęs. Plusem rzęs 1:1 jest fakt, że ze względu na ich typ stylizacji (mocne, długie, ciemne), nie ma potrzeby używania tuszu do rzęs.

 

Jakie są opinie o metodzie przedłużania rzęs 1:1?

Zabiegi tego typu cieszą się bardzo dużą popularnością. Jeśli istnieją negatywne opinie, są one zapewne konsekwencją oddania się w ręce niedoświadczonej kosmetyczki.

Gdzie nie spojrzeć, tam przedłużanie rzęs 1:1 jest nazywane najbardziej naturalnie wyglądającym zabiegiem kosmetycznym, jaki można wykonać na rzęsach. Nie ma się więc co obawiać, że Twoje rzęsy będą wyglądać sztucznie. Co przede wszystkim chwalą kobiety regularnie uczęszczające na ten zabieg?

 • Długa trwałość spektakularnego efektu,
 • Brak konieczności pamiętania o codziennym makijażu,
 • Nie szkodzi to naturalnym rzęsom,

Ile kosztuje i ile trwa stylizacja rzęs za pomocą metody 1:1?

Zabieg tego typu nie należy do najdłuższych, jednak jest dość kosztowny.

Proces przedłużania rzęs trwa około 2 godzin i w zależności od stanu rzęs naturalnych, kosztuje od 200 do 250 złotych.

 

Jakie są przeciwwskazania wykorzystywania sztucznych rzęs?

Sztuczne rzęsy to nie tylko przyjemność i olśniewający efekt. Mogą one zaszkodzić Twojemu zdrowiu.

W jakich przypadkach należy wystrzegać się zabiegów przedłużania rzęs?

 • Alergie objawiające się łzawieniem,
 • Choroby oczu typu zapalenie spojówek,
 • Osoby cierpiące na nowotwory oraz po odbytej chemioterapii,
 • Osoby, które w niedawnym okresie przechodziły jakiekolwiek choroby oczu,

Czy podczas ciąży mogę skorzystać z zabiegu przedłużania rzęs?

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej z Nas. Każda kobieta w ciąży zastanawia się co będzie dla dziecka bezpiecznym - szczególnie w przypadku zabiegów kosmetycznych.

Stylizacja rzęs, w odróżnieniu od niektórych zabiegów kosmetycznych stosowanych na inne partie ciała - jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i kobiety w ciąży mogą z nich bezpiecznie korzystać, bez obaw o zdrowie swoje oraz swojego maluszka.

 

Gdzie wykonać zabieg przedłużania metodą 1:1?

Zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1 wykonasz niemalże w każdym gabinecie kosmetycznym. A które z nich są najbardziej polecane? Poniżej wybraliśmy  5 największych miast w Polsce wraz z instruktorkami, do których warto zajrzeć:

 • Kraków - Agnieszka Murdzek – instruktorka z pasji! Wśród osiągnięć m.in. I miejsce Volume 4D plus kategoria Expert - Międzynarodowe Mistrzostwa przedłużania rzęs Lash it On, Warsaw 2018
 • Katowice – Anastazja Balon – dyplomowana kosmetyczna, w branży od 6-ciu lat. Jest jedna z najlepszych instruktorek na Śląsku!
 • Bydgoszcz - Judyta Kukawka a wśród osiągnięć 3 miejsce 1:1 - Lash Championship Poznań 2018

Gdzie możesz zrobić kurs zagęszczania rzęs metodą 1:1?

Poniżej przedstawiamy najlepsze salony w Polsce, w których możesz zamówić zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1. Dlaczego akurat te salony są warte uwagi? Poczytajcie opinie Klientek.

 • One Milion Lashes w Łodzi
  "Pełen profesjonalizm, rewelacyjna atmosfera, świetne dziewczyny i genialna Agata  dziękuję za wszystko, dzięki Wam czuje się piękna."
  "Usługi wykonywane w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, rzęsy trzymają się bardzo dobrze. Jestem zadowolona i polecam ten salon "
 • Uroda na Wynos w Katowicach
  "Rzęsy niesamowite, fachowa pomoc i piękne miejsce - na pewno będę wracać"
  "Jestem bardzo zadowolona z rzęs. Polecam wszystkim. Przemiła atmosfera"
 • Rzęsoteka Kraków
  "Samą przyjemnością jest przebywać w tak pięknym miejscu, do tego cudowna atmosfera!"
  "W 100% przekazana ogromna wiedza, szczegółowa praktyka, profesjonalizm i cierpliwość."

Na czym polega metoda Hollywood Effect?

Ta nowatorska metoda przedłużania rzęs metodą objętościową robi coraz większą furorę w świecie kosmetyki. Innowacyjna metoda Hollywood Effect to aktualnie najlepszy sposób przedłużania rzęs!

Hollywood Effect to metoda bazująca na użyciu bardzo lekkich i cienkich sztucznych rzęs, budową bardzo zbliżonych do naturalnych. Można sobie tylko wyobrazić jak niesamowity efekt dają po zabiegu! 

Pozostałe zabiegi