Wczytuję dane...

Lifting rzęs - alternatywa dla semipermanentnej mascary

Semipermanentna mascara jest zabiegiem, który czasy swojej świetności ma już za sobą. Lifting rzęs zastępuje trwałe tuszowanie rzęs i podbija coraz więcej serc stylistek. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek o tym jak wyglądał zabieg semipermanentnej mascary i czym różni się od liftingu rzęs.

  

Poruszane tamaty w tym artykule:

Na czym polega zabieg Semipermanentnej Mascary?

Zabieg polega na nałożeniu na naturalne rzęsy klientki semipermanentnego tuszu, który po wyschnięciu staje się wodoodporny. Jest on dużo lżejszy od zwykłego tuszu do rzęs, ale cechuje go podobna elastyczność. 

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt utrzymuje się przez 14 - 21 dni. Po tym okresie mascara musi zostać usunięta. Zabieg można od razu powtórzyć, trwa on około 30 minut i można go wykonać nawet w pozycji siedzącej. 

 

Produkty używane do zabiegu to Semipermanent Mascara, grzebyk do rzęs, płatki pod oczy, pęseta lekko zakrzywiona, szczoteczki, aplikatory bezwłókienkowe, taśma medyczna, nożyczki kosmetyczne, lokówka termiczna, primer, remover.

Semipermanentna Mascara krok po kroku

Przed zabiegiem z użyciem semipermanentnej mascary należy dokładnie zmyć makijaż, a na dolne rzęsy nałożyć płatki ochronne. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie rzęs primerem przy użyciu mikroszczoteczek. Górne rzęsy należy rozczesać, później zastosować trwałą ondulację rzęs przy użyciu elektrycznej zalotki. Po użyciu zalotki nanieść semipermanentną mascarę na wewnętrzną powierzchnię górnych rzęs za pomocą aplikatorów. Po nałożeniu preparatu należy szybko rozdzielić rzęsy, aby uniknąć sklejania. Kolejny krok to naniesienie tuszu na zewnętrzną powierzchnię górnych rzęs, oraz ponowne rozdzielanie rzęs. 

 

Po zabiegu przez 48 godzin należy unikać wody, nie korzystać z basenu, sauny czy solarium. Na co dzień należy regularnie czesać rzęsy oraz dokładnie je oczyszczać preparatami do tego przeznaczonymi. 

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem semipermanentnej mascary:

  • choroby oczu,
  • zapalenie spojówek,
  • zespół suchego oka,
  • choroby i podrażnienia skóry wokół oczu,
  • chemioterapia,
  • nadwrażliwość spojówek (np. zaczerwienienie i częste łzawienie oczu),
  • nadpobudliwość,
  • zaburzenia ruchu i mięśni oraz choroby wywołujące drgawki,
  • przebyte operacje oczu w ostatnich 6 miesiącach.

 

Semipermanentna mascara przez długi czas była jedyną opcją długotrwałego podkreślenia swojego spojrzenia. Najczęściej decydowały się na niego Panie, które interesuje delikatny efekt wytuszowanych rzęs. Częstym minusem zabiegu są posklejane rzęsy i mało widoczny efekt. Trwałe tuszowanie rzęs zostaje powoli wypierane przez zabieg liftingu, który zyskał ogromną popularność w ostatnim czasie. Lifting daje lepsze rezultaty oraz jest widoczny przez około 4-6 tygodni. 

 

lifting i laminacja rzęs Fall in the Volume, SN lift

Lifing rzęs, efekt przed i po

Lifting rzęs najlepszą alternatywą! 

Lifting rzęs to zabieg, który zapewnia podkręcenie i odżywienie naturalnych rzęs. Dodatkowo podczas zabiegu liftingu możemy zastosować hennę, dzięki temu rzęsy nabierają głębokiego czarnego koloru. Semipermanentna mascara odchodzi do lamusa, a jej miejsce zastępuje lifting rzęs! Co ciekawe lifting występuje w wielu połączeniach, możemy stosować lifting z laminacją, lifting, laminację oraz odżywkę lub laminację z odżywką - wszystko to wzbogacone henną daje przepiękny efekt.

 

Lifting sprawia, że każde spojrzenie staje się bardziej wyraziste. Zabieg jest świetną alternatywą dla Pań, które są uczulone na działanie kleju lub po prostu nie lubią przedłużania rzęs. Decydując się na lifting wybieramy bardzo naturalny efekt trwałego podkręcenia rzęs.

 

Na naszej stronie dostępny jest zestaw do liftingu SN Lift oraz zestaw do liftingu i laminacji Fall in the Volume.