Wczytuję dane...

Czy należy myć przedłużone rzęsy? Jak zadbać o rzęsy przed i po przedłużeniu?

Czy należy myć przedłużone rzęsy? Jak zadbać o rzęsy przed i po przedłużeniu?

 

Przedłużanie rzęs to zabieg, który cieszy się ogromną popularnością. Dzięki niemu można ograniczyć codzienny makijaż do absolutnego minimum. Oczywiście rzęsy są dopasowywane do typu urody i preferencji danej kobiety. Efekt może być bardzo subtelny lub wręcz przeciwnie. Profesjonalna aplikacja rzęs to prawdziwa ozdoba oczu. Możemy zapomnieć czym jest maskara, eyeliner, czy też cień do powiek. Każdego dnia można wyglądać doskonale bez marnowania czasu przed lustrem. 

 

  

 

Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się:  

 

 
 
 
 
 

 

Jak przygotować się do przedłużania rzęs? 

 

Przedłużone rzęsy wymagają tego, aby nasze naturalne rzęsy były w dobrej kondycji. To właśnie one stanowią podparcie dla sztucznych rzęs. Przed zabiegiem powinno się o nie zadbać. Najlepszą opcją jest właściwy demakijaż oraz pielęgnacja oczu. Pamiętajmy, że przed zabiegiem przedłużania rzęs nie należy stosować żadnych preparatów na bazie olejków. Stosowanie olejku nawet kilka dni przed  zabiegiem może wpłynąć na trwałość aplikacji. Tworzona przez olejek tłusta warstwa na rzęsach naturalnych wpływa negatywnie na wiązanie kleju.

 

Rzęsy predłużone metodą objętościową 

Russian Volume? Rzęsy 2D? Gdy już wybrałaś metodę przedłużania rzęs - czas na oczyszczanie.

 

Stylistka rzęs z pewnością doradzi nam najkorzystniejsze rozwiązanie. Najważniejsze jest to, aby sztuczne rzęsy nie tylko dodawały nam atrakcyjności i się nam podobały, ale były również w pełni dopasowane do kształtu twarzy. Przed przystąpieniem do zabiegu należy dokładnie oczyścić okolicę oczu. Kluczową rolę odgrywa tutaj demakijaż. Wiadomym jest, że na rzęsach nie może znajdować się żaden kosmetyk. Podczas oczyszczania wykorzystuje się beztłuszczowe preparaty między innymi pianki, które są najdelikatniejsze. Dzięki temu niweluje się ryzyko osłabienia kleju stosowanego podczas przyklejania rzęs.

 

 

Często bywa tak, że kobiety posiadają pozostałości poprzednio doklejanych rzęs, które chcą usunąć. W tym celu wykorzystuje się specjalne Removery, dzięki którym można zdjąć sztuczne rzęsy bez uszkodzenia naturalnych. Możemy znaleźć: 

 

  

  • Remover do rzęs w płynie - jest on uniwersalny i najczęściej stosowany.
 
  • Remover do rzęs w kremie - jest wygodny w aplikacji i nie podrażnia oczu.
 
  • Remover do rzęs w żelu - świetnie sprawdza się w przypadku alergików oraz osób z wrażliwymi oczami.
 

 

Wyżej wymienione produkty polecane są wyłącznie do użytku profesjonalnego. Pamiętajmy, że niewłaściwe stosowanie może negatywnie wpłynąć na rzęsy naturalne. Polecamy wybranie się do profesjonalnego salonu, gdzie przeszkolona stylistka właściwie zdejmie rzęsy.

 

 

Oczyszczanie rzęs z substancji oleistych (np. łoju) odbywa się przy pomocy Cleanera. Jest to produkt, który nie tylko rozpuszcza wszelkie pozostałości znajdujące się na rzęsach, ale również pozostawia je idealnie suche. Na sam koniec aplikuje się Primer, czyli preparat zwiększający przyczepność sztucznych rzęs do naturalnych włosków.

 

Jak mycie przedłużonych rzęs wpływa na ich wygląd?

 

Aplikacja rzęs to nie wszystko. Bardzo ważne jest to, aby właściwie dbać o nie po zabiegu. Nie należy myć ich przez 48 godzin po zabiegu. Podczas mycia twarzy należy omijać okolice oczu. Po tym czasie również warto zachować ostrożność. Im więcej będziemy moczyć rzęsy (np. w basenie), tym większe ryzyko osłabienia kleju. Po dwóch dniach możemy już swobodnie umyć sztuczne rzęsy. Oczywiście należy unikać produktów na bazie olejów. Polecanym preparatem do mycia rzęs jest szampon w pojemniku pianotwórczym, który gwarantuje skuteczne oczyszczenie. Jest on na tyle delikatny, że nie osłabi wiązania kleju.

 

 

Mycie rzęs nie musi negatywnie wpłynąć na ich wygląd. Warto zaopatrzyć się w specjalne akcesoria. Mowa tutaj o pędzelku do czyszczenia rzęs pianką. Dzięki temu jednorazowo nałożymy właściwą ilość produktu i równomiernie go rozprowadzimy. Należy również posiadać szczoteczkę do przeczesywania rzęs, która sprawi, że nie będą one nieestetycznie posklejane. Do osuszania rzęs po myciu warto stosować jednorazowe ręczniki papierowe. Przykładamy je lekko do oczu, bardzo ważne, aby nie pocierać rzęs.

 

 

Zobacz jakich porad odnośnie pielęgnacji rzęs udziela nasza instruktorka:

 

 

 

Czego nie robić, by jak najdłużej cieszyć się efektem przedłużenia rzęs?

 

To, ile będą utrzymywać się sztuczne rzęsy zależy w dużej mierze od nas. Poniżej przedstawiono kilka najważniejszych zasad. 

 

  

  • Wystrzegaj się preparatów do demakijażu i pielęgnacji na bazie olejków. Uważaj, aby preparat podczas oczyszczania twarzy nie znalazł się przypadkowo na rzęsach.
 
  • Dbaj o właściwą higienę rzęs. Nie zapomnij o ich przemywaniu i dokładnym oczyszczeniu.
 
  • Nie pozwól, aby rzęsy żyły swoim życiem. Każdego dnia przeczesuj je za pomocą szczoteczki.
 
  • Nie używaj akcesoriów zawierających włókna, które mogą pozostać na rzęsach.
 
  • Unikaj długotrwałego moczenia, czy też wizyt w saunie.
 
  • Nie pocieraj oczu. Staraj się nie ocierać głową o poduszkę.
 
  • Nie używaj tuszu do rzęs.
 
  • Uważaj podczas zmywania eyelinera, czy też innych kosmetyków do powiek.
 
 

 

Po jakim czasie należy uzupełnić doklejone rzęsy?

 

Przedłużanie rzęs wiąże się z koniecznością ich uzupełnienia. Zwykle odbywa się to co 3-4 tygodnie, jednak wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Ważne jest to, aby zgłosić się do stylistki w przypadku znacznego ubytku rzęs. Wypadanie rzęs jest związane z ich naturalnym cyklem życia. Nie możemy tego uniknąć.

 

 

Uzupełnienie rzęs jest tańsze, niż zabieg wykonywany od podstaw. Zwykle różnica w cenie jest znacząca. Uzupełnienie rzęs przedłużanych metodą objętościową to koszt około 150-250 zł.