Wczytuję dane...

Rzędowanie rzęs - Noble przy kawie

W dzisiejszym wpisie zgłębimy zagadnienie rzędowania rzęs. To temat wyjątkowo ważny w aplikacji rzęs, niezależnie od metody, którą pracujemy. Na podstawie materiału Noble przy kawie stworzonego przy współpracy z naszą Instruktorką Dianą Trzasko-Wnukowską opowiemy Wam, na czym polega rzędowanie. 


Na pewno każda stylistka spotkała się w swojej pracy z tematem rzędowania. Sporadycznie mamy do czynienia z przypadkiem, gdy u klientki występuje tylko jeden rząd rzęs. Najczęściej są to dwa rzędy lub więcej. Mogą rosnąć zarówno blisko jak i daleko od siebie. To kwestia bardzo indywidualna dla każdej z klientek. Gdy mówimy o rzęsach rosnących daleko od siebie, warto wyróżnić dzikie rzęsy, które rosną znacznie wyżej i wyraźnie nie pasują do całości. Najczęściej spotykamy ich maksymalnie kilka i nie wyklejamy do nich rzęs sztucznych.

 

Jak rozróżnić rzęsy rosnące w dolnym, górnym oraz środkowym rzędzie?

Rozróżnienie rzędów może przysparzać trudności, szczególnie dla początkujących stylistek. Najłatwiej sprawdzić to po odstępie rzęs naturalnych od płatka. Jeśli doklejając rzęsę syntetyczną i obawiasz się, że dokleisz ją do płatka, oznacza to, że masz do czynienia z rzędem dolnym. Z drugiej strony, jeśli doklejasz rzęsę bez żadnych obaw, możesz być pewna, że pracujesz na rzędzie górnym. Rząd rzęs znajdujący się pomiędzy górnym i dolnym rzędem, nazywamy rzędem środkowym.



Rzędy rzęs 

Jakie rzęsy wyklejać w danym rzędzie?

Zasada dotycząca wyklejania zgodnego z zasadami rzędowania jest bardzo prosta. Polega na wyklejeniu w dolnym rzędzie rzęs dłuższych, a w kolejnych rzędach stopniowo rzęsy o milimetr krótsze. Możemy podejść do wyklejania w sposób dwojaki. Nasza Instruktorka Diana Trzasko-Wnukowska w stylizacjach salonowych przyjmuje podział na dwa. To znaczy, że połowę rzędów wykleja rzęsami dłuższymi, a połowę rzęsami o milimetr krótszymi. Na przykład wyklejając rząd dolny i środkowy rzęsami o długości 12 mm, w rzędzie górnym zostanie zastosowana długość 11 mm. Drugim sposobem jest tworzenie tak zwanego efektu Perfect Line. To technika, która często używana jest na mistrzostwach. W tym przypadku dzielimy rzęsy na trzy rzędy. Rząd dolny wyklejamy długością 12 mm, rząd środkowy 11 mm, a rząd górny 10 mm. Perfect Line jest stosowany przez naszą Instruktorkę Dianę na przykład u osób, które posiadają rzędy rzęs rosnące daleko od siebie. Dotyczy to sytuacji, gdy pomiędzy rzęsą z rzędu dolnego, a rzęsą z rzędu górnego jest bardzo duży odstęp. Wtedy koniecznym jest podzielenie rzęs na trzy rzędy, żeby aplikacja utworzyła równą linię. 

Rzędować czy nie rzędować?

To oczywiście będzie zależało od Twojej klientki. Nie każda klientka chce otrzymać równą linię rzęs. To stylistki najczęściej chcą tworzyć piękne i równe aplikacje. Klientce natomiast nie musi się to podobać, więc jeśli poprosi o nierówną linię rzęs lub postrzępione rzęsy to jasny sygnał, aby stworzyć aplikację bez rzędowania. Wtedy otrzymasz delikatny efekt Kim Kardashian, ale bez promyczków. Zawsze należy dać klientce możliwość wyboru. Jeśli chciałaby uzyskać mniej równą aplikację  nie rzędujemy. Jeśli chciałaby równe rzęsy – rzędujemy. Dopasowanie się do preferencji klientek jest bardzo ważne. To dzięki niemu możemy spełnić jej oczekiwania. 



Rzędować czy nie?

Mieszanie skrętów

Pracując na rzędach możliwe jest mieszanie skrętów. Ważne, aby pamiętać o zasadzie ich wyklejania. W dolnym rzędzie zawsze powinny znajdować się mocniejszy skręty, a w górnym rzędzie słabszy. Jeśli nie zastosujemy tej zasady, aplikacja nie stworzy spójnej całości. Mocniejszy skręt oddzieli się od słabszego i powstanie nieestetyczne odcięcie. W przypadku, gdy w dolnym rzędzie prawidłowo zastosujemy mocniejszy skręt, a w górnym słabszy, rzęsy pięknie się połączą. Słabszy skręt wczesze się w rząd mocniejszy, tworząc piękny efekt. Mieszając skręty pamiętajmy, że mocniej podkręcone rzęsy o tej samej długości wyglądają optycznie na krótsze niż rzęsy o tej samej długości w przypadku słabszych skrętów. 

Artykuł powstał na podstawie filmu z serii Noble przy kawie
Autor: Diana Trzasko-Wnukowska
Instruktorka Noble Lashes