Wczytuję dane...

Ergonomia stylistki rzęs


Wiele stylistek nie zdaje sobie sprawy jak pozycja, w której wykonują aplikację rzęs wpływa na ich stan zdrowia. Dzięki kilku prostym zasadom możesz nie tylko zadbać o swoją postawę, ale tez uczynić pracę bardziej efektywną i przyjemną.



· Zawsze używaj krzesła umożliwiającego regulację wysokości oraz posiadającego opacie. Stopy muszą przylegać do ziemi. Jeśli jesteś osobą dość niskiego wzrostu zawsze możesz zaopatrzyć się w podstawkę lub klin na siedzenie.
 

· Nogi muszą mieścić się pod łóżkiem! Jeśli siedzisz za daleko pochylasz się do przodu niepotrzebnie obciążając kręgosłup. Wysokość stołu jest równie ważna- nie możesz się garbić lub podnosić rąk zbyt wysoko do góry.
 

· Kąt pomiędzy udami, a górną częścią ciała, a także kolanami powinien być większy niż 90 stopni, nigdy mniejszy. Jeśli nie posiadasz wcześniej wspomnianego klina zawsze możesz użyć poduszki.
 

· Zwróć uwagę, aby krzesło obrotowe nie uciskało zbytnio Twoich ud, może to doprowadzić do zmniejszenia przepływu krwi do stóp, co w efekcie powoduje powstawanie żylaków.
 

· Głowa klientki powinna znajdować się jak najbliżej Ciebie, aby zmniejszyć ryzyko pochylania się.  Bardzo ważne jest, aby podłożyć pod głowę odpowiednią poduszkę by nie doprowadzić do przeciążenia karku.  Zwróć uwagę, aby głowa klientki nie była zbytnio wygięta do tyłu. (kliknij)
 

· Zwróć też uwagę jak opierasz swoje ręce. Nie należy ich opierać o ostre krawędzie łóżka, najlepiej podłożyć ręcznik. Ręce powinnaś trzymać swobodnie. Jeśli nadmiernie podnosisz je do góry nieświadomie napinasz mięśnie karku i ramion.
 

· Pomieszczenie w którym pracujesz powinno być odpowiednio oświetlone. W miarę możliwości używaj dwóch lamp po obu stronach twarzy klientki, aby uniknąć tworzenia się cieni. Idealną opcją jest lampa GLAMCOR . Możesz zmieniać jej pozycję dowoli dzięki elastycznym głowicom, a także dostosować natężenie światła. Zimna barwa diod LED nie męczy wzroku.
 

· Zaplanuj odpowiednią ilość czasu dla każdej klientki. Jeśli się spieszymy zapominamy o prawidłowej postawie ciała.
 

· Pomiędzy klientkami znajdź czas na proste ćwiczenia rozciągające nadgarstki, plecy i nogi.



Ćwiczenia rozluźniające kark: Przechyl głowę do ramienia, aż poczujesz rozciąganie.  Staraj się przytrzymać kilka sekund następnie zmień stronę. Powtórz kilka razy.


Rozciąganie ramion: Stań lub usiądź prosto, Opuść ręce luźno wzdłuż ciała ,zrób głęboki wdech i wydech, następnie unieś ręce  nad głową, tak wysoko, jak tylko potrafisz. Przytrzymaj kilka sekund i zmień stronę.

· Zadbaj też o wygodę klientki.  Jeśli posiadasz stół do masażu połóż poduszkę lub zwinięty w rolkę ręcznik pod kolanami klientki. Profesjonalne półwałki znajdziesz w aptekach lub sklepach medycznych. Dzięki nim odciążysz odcinek lędźwiowy. Pozwól jej, a nawet poproś ją o przeciągnięcie się, delikatne poruszenie podczas kiedy Ty będziesz np. zmieniać kroplę kleju.

· Trzymaj wszystkie potrzebne rzeczy blisko siebie, aby nie sięgać po nie co chwilę. Odciągając swoją uwagę od pracy nie będziesz się mogła na niej należycie skupić. Rozplanuj swój pokój w taki sposób, abyś widziała drzwi, nie ma potrzeby obracać się za siebie. Pierścień na klej lub podkładki zakładane na dłoń, albo czoło klientki eliminują ciągłe obracanie głowy, podnoszenie ramion.(kliknij) (kliknij)

· Bądź aktywna i ćwicz! Dzięki temu pozyskasz energię do działania, a także zwiększysz wytrzymałość mięśni, aby wytrzymać długie godziny w salonie.