Wczytuję dane...

Maseczki ochronne

Maseczki ochronne mają na celu chronić górne drogi oddechowe przed szkodliwymi oparami i zanieczyszczeniami, dlatego też są stosowane w gabinetach kosmetycznych, salonach urody i innych zakładach pracy. Ich druga funkcja dotyczy zabezpieczenia przed bakteriami i wirusami, więc w związku z trwającą pandemią w wielu krajach na świecie są wykorzystywane jako podstawowy środek ochronny w przestrzeni publicznej.

W naszej aktualnej ofercie znajduje się wiele rodzajów maseczek, które różnią się przeznaczeniem, budową i poziomem zapewnianej ochrony. Odznaczają się one doskonałą jakością wykonania, są wygodne, a co równie istotne spełniają aktualne normy bezpieczeństwa.

Jednorazowe wielowarstwowe maseczki chirurgiczne

Najczęściej używane w przestrzeni publicznej są maseczki chirurgiczne, zwane także kosmetycznymi. To proste maseczki ochronne z flizeliny dwuwarstwowej lub trójwarstwowej, najczęściej jednorazowego użytku, nieprzeznaczone do długotrwałego noszenia ze względu na przesiąkliwość materiału. Ich podstawową funkcją jest stworzenie fizycznej bariery pomiędzy błonami śluzowymi noszącego i zanieczyszczeniami. Nie filtrują powietrza wchodzącego, więc chronią jedynie przed cząsteczkami o średnicy większej niż 1 mikrometr.

Maseczki ochronne z trzech warstw włókniny polipropylenowej spełniają normę europejską EN 14683 i cechują się stopniem filtracji większym lub równym 98. Ponadto są one odporne na przesiąkanie.

Dla codziennej ochrony

W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne jednorazowe maseczki ochronne trójwarstwowe, (wykonane z tkaniny propylenowej) idealne do stosowania w gabinetach kosmetycznych i medycznych czy w przemyśle spożywczym. Gwarantują one pełne bezpieczeństwo użytkownikowi, a także osobom znajdującym się w jego otoczeniu, skutecznie chroniąc przed groźnymi wirusami i bakteriami. To niezbędne produkty w każdym salonie urody, gdzie dba się o zdrowie i komfort klientów oraz pracowników.

Na uwagę zasługują również maseczki trójwarstwowe z fizeliny posiadającej certyfikat OEKO TEX. Ich powierzchnia skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia, kurz i drobnoustroje chorobotwórcze.

Ponadto proponujemy wybór maseczek dwuwarstwowych z fizeliny, które świetnie sprawdzają się podczas wykonywania zabiegu przedłużania rzęs. Doskonale chronią również przed przenikaniem bakterii i wirusów do dróg oddechowych. Tego rodzaju maseczki są bardzo wygodne, nie przesiąkają i zapewniają najwyższy poziom higieny.

Maski filtrujące

Spośród popularnych rodzajów maseczek ochronnych warto wyróżnić także ochronne maski filtrujące. Są one wykonane z materiału o bardzo gęstym splocie, w którym umieszczony jest filtr. Dzięki temu zatrzymują pył zawieszony w aerozolach i powietrzu. Filtr w maskach ochronnych tego typu należy wymienić po około 28 dniach w przypadku modeli wielorazowych, zaś w modelach jednorazowych jest on skuteczny przez około 8 godzin.

W naszym sklepie zamówisz między innymi profesjonalną maskę filtrującą, która zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegów z użyciem klejów lub innych preparatów wydzielających nieprzyjemne opary. Wyróżnia ją trzystopniowa konstrukcja oraz doskonałe dopasowanie do kształtu twarzy. Jest komfortowa nawet dla osób noszących okulary. Wysoki poziom jakości maski zapewnia też jej higieniczne opakowanie.

Jak używać maseczki, by były skuteczne?

Maseczka ochronna nie gwarantuje stuprocentowej skuteczności, a żeby spełniała swoją funkcję ochronną, musi być poprawnie użytkowana. Istotne jest jej właściwe zakładanie i zdejmowanie, a także konserwacja i przechowywanie.

Maseczka powinna zawsze szczelnie przylegać do twarzy, tak by nie pozostawić szczelin i otworów dla przedostawania się bakterii i zanieczyszczeń. Niektóre kosmetyczne maseczki mają wszyty specjalny metalowy drucik, dzięki któremu możemy dopasować układ materiału i uzyskać lepszą szczelność. Pasek powinien znajdować się na środku górnej części nosa.

Maseczki ochronne – jak je prawidłowo nosić?

Maseczka ochronna ma na celu chronić górne drogi oddechowe, dlatego też powinna być noszona tak, by zakrywać usta i nos. Nie należy zsuwać jej pod nos ani na brodę, ponieważ wtedy nie spełnia ona swojej funkcji. Nie powinno się również dotykać części zewnętrznej, ponieważ zwiększamy w ten sposób ryzyko przenoszenia bakterii. Trzeba pamiętać także o prawidłowym wkładaniu i zdejmowaniu maseczki oraz myciu dłoni po kontakcie z materiałem. Konieczne jest przestrzeganie sposobu użycia i dozwolonego czasu noszenia, by ochrona była skuteczna. Tylko dzięki zachowaniu odpowiednich środków ostrożności możliwe stanie się zapewnienie bezpieczeństwa zarówno nam, jak i osobom znajdującym się w naszym otoczeniu.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.