Wczytuję dane...
Przedłużanie dolnych rzęs

Przedłużanie dolnych rzęs

Chyba każdy słyszał o zabiegu przedłużania rzęs. Niestety większość osób uważa, że obejmuje on wyłącznie górne rzęsy, zapominając, że można przedłużać rzęsy powieki dolnej.

Po co to robić? Chociażby po to, by nasze rzęsy sprawiały wrażenie pełniejszych i piękniejszych. Wiele kobiet nie docenia tego faktu, zgrabnie je tuszując. Tymczasem można z nimi zrobić coś więcej. O tym jak to zrobić, napiszemy w poniższym artykule.

Przedłużanie rzęs dolnych - po co i dlaczego?

Najistotniejszą odpowiedź na to pytanie już poznaliśmy. Nie zapominajmy jednak, że piękno to nie jedyna korzyść płynąca z tego zabiegu.

Pierwszą, dość istotną zaletą, jest tu oczywiście walor ekonomiczny i marketingowy. Oferta przedłużania dolnych rzęs prezentuje się o wiele korzystniej i z pewnością przyciągnie wiele Klientek.

Przedłużenie dolnych rzęs wiąże się również z oszczędnością czasu. Kobieta, która skorzystała z tego zabiegu, nie musi skupiać się na ich tuszowaniu, co przedkłada się na znacznie krótszy czas trwania domowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Etapy zabiegu

Przedłużanie rzęs dolnych jest stosunkowo krótkim zabiegiem i trwa od 30 do maksymalnie 60 minut. Niezależnie od czasu jego trwania, proces ten obejmuje następujące czynności:

1. Przyklejanie płatków ochronnych bezpośrednio pod dolne rzęsy. To dzięki nim zabezpieczymy skórę dolnej powieki przed działaniem stosowanych preparatów.

2. Jeśli górne rzęsy zostały już przedłużone, delikatnie zahaczamy je specjalną, papierową taśmą. Następnie przyklejamy je do czoła, chroniąc je tym samym przed uszkodzeniem. Podczas tej czynności oczy Klientki zawsze muszą być zamknięte!

3. Następny krok polega na odtłuszczeniu dolnych rzęs i na doborze odpowiedniej długości skrętu wykorzystywanego do ich przedłużenia. W tym celu stosuje się z reguły skręt B, lub C o grubości 0,07, 0,10, 0,12 i długości 3 - 7 mm.

4. Następnie aplikujemy kroplę kleju na specjalną podstawkę, po czym wybieramy rzęsę i namaczamy samą nasadę w kleju.

5. Przykładamy sztuczną rzęsę do naturalnej (wcześniej oddzielamy je specjalną pęsetą) i aplikujemy pół milimetra od nasady.

Nie należy zapominać o konieczności ochrony skóry przed działaniem kleju. Stąd też tak istotne jest, by odpowiednio nałożyć taśmę ochronną na powieki dolne Klientki.

Szkolenie z przedłużania rzęs dolnych

Jeśli interesuje Cię szkolenie to zapraszamy Cię na specjalną stronę poświęconą kursom z przedłużania rzęs dolnych.

Pozostałe zabiegi